Huzurlu Mutfak: NELİPİDE BAĞDAT CADDESİ
Drop Down MenusCSS Drop Down Menu
Image and video hosting by TinyPic

NELİPİDE BAĞDAT CADDESİPidenin lezzet ustası Nelipide Gurme İstanbul’da 

Ordu’dan gelen pide lezzeti 
Nelipide Gurme’de

‘En sevdiğin pide’ mottosuyla Geleneksel Türk Mutfağı’nın vazgeçilmez lezzeti pideyi, dünyaya tattırmak için Ordu’dan yola çıkan Nelipide Gurme’nin, ilk lezzet durağı olan İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki Çiftehavuzlar şubesi 2013 yılından beri misafirlerini ağırlıyor.

Farklılaşan lezzeti ve restoran konseptiyle pideye sınıf atlatan Nelipide Gurme, alışık olunanın aksine, kendine özgü lezzetleriyle pide restoranı algısında farklılık yaratıyor.  Ordu’nun eşsiz tatlarının harmanlandığı birbirinden farklı pide çeşitlerinin yanında Nelipide Gurme'de zengin bir menü bulunuyor. Nelipide’nin iddialı Ordu köy kahvaltısı da, bu adrese uğrayan herkesi adeta bir gurmeye dönüştürüyor.


Gurme lezzetin doğuşu…
Cevdet ve Nurettin Aktaş’ın Ordu’da sekiz masalı küçük bir restoran işletmesi olarak başlattıkları girişim, bugün ikinci kuşak yöneticiler Tamer ve Samet Aktaş kardeşler ile İstanbul’da devam ediyor. Nelipide’nin kuruluş öyküsünü Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş şöyle anlatıyor; “1981 yılında yemeyi, içmeyi, hatta daha önce ağırlamayı, yani misafiri çok sevmekle başladı hikayemiz”…

Nelipide yersiniz?
Nelipide Gurme’de etlisinden, sebzelisine kadar her türlü pide çeşidini bulmak mümkün. Kıymalı, kaşarlı, kıymalı - kaşarlı, beyaz peynirli, vejeteryan, sucuklu, kuşbaşılı, pastırmalı, karışık mantarlı, tercihe göre üzerine yumurta kırılmışı...
Lezzet şeflerinin hünerli ellerinde pideye dönüşen malzemeler, taş fırında odun ateşinde pişirilerek misafirlere sunuluyor. Doğal tereyağı ve yumurtayla hazırlanmış enfes bir lezzet olan Ordu pidesi, çıtır çıtır sıcacık servis ediliyor. Böylece göze hitap ettiği kadar damaklarda da unutulmaz bir pide lezzeti bırakıyor…


Special olarak;
Nelipide Gurme’nin special lezzetleri arasında ise; Nelipide Hertürlü, Nelipide yuvarlak kıymalı, Nelipide Special, Nelipide Gold ve Nelipide Love yer alıyor.
Ve vejeteryan pide bir harika...
Muhteşem bir kahvaltıya ne dersiniz?
Gerçek pideyi aynı tat ve kalitede Ordu’dan sonra İstanbul’da sunan yakında da Türkiye’nin diğer büyük kentlerinde sunacak olan Nelipide Gurme, eşsiz kahvaltı sofrasında; Ordu köylerinden özel olarak gelen ürünleri, yine yaylalara has özel tereyağlı kuzine ekmeği ile sunuluyor. Serpme ve yöresel kahvaltıda en çok tercih edilen tatlar arasında; kuru yufka böreği, çemen, turşu kavurmaları, zeytin ezmesi, kızartmalar, sucuklu yumurta, menemen, petek balı ve çeşitli reçeller de bulunuyor.

Nelipide Gurme neden farklı?
Nelipide Gurme tüm şubelerinde bir ‘lezzet standardı’ sağlayarak Ordu’daki lezzeti birebir İstanbul’a taşıyor. Nelipide Gurme’nin bütün malzemeleri Ordu’nun yöresel ürünlerinden seçilerek taze olarak tedarik ediliyor ve restaurantlarında usta eller ile hazırlanıp servis ediliyor. 
Çocuk dostu mekan…
Ailece gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz bir mekan olan Nelipide’nin ikinci katında çocuklara yönelik bir oyun alanı yer alıyor. Çocuklar için hazırlıklı bu alanda mama sandalyeleri de bulunuyor. Ayrıca oyuncak hediyeli çocuk menüsüde bulunuyor.İstanbul’da 3 şubesi bulunuyor 
Nelipide Gurme, Ordu’da Güzelyalı, Durugöl ve Çarşı olmak üzere toplam üç şubeyle hizmet veriyor. İlk konsept mağazasını 2013 yılının başında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açan Nelipide Gurme’nin Ataşehir ve Beylikdüzü’nde de üç şubesi bulunuyor.

Tamer Aktaş, “Günde 4.000 mutlu misafir sayısını katlamak, başarımızı ve yemekten zevk aldığımız tatları paylaşmak için İstanbul’dan başlayan yolculuğumuzu sadece Türkiye’ye değil tüm dünyada lezzete, güzel yemeklere değer veren, önemseyen herkesle paylaşmak için yoldayız” diye belirtiyor.Dün bir grup blogger arkadaşımla beraber buraya davetliydik.Kahve sunumu ile başlayan servis şahane bir kahvaltı ,çeşit çeşit pideler,yemekler ve tatlı ile devam etti.Tüm yemekler,sunum ve temizlik harika.Herşey göz alıcı ve baş döndürücü güzellikte.

Yukarıdaki lahana turşusu ve zeytin ezmesi de çok lezzetli . 3 çeşit zeytinin çekilip fındıkla karıştırılması ile yapılıyor.
Mekanın yeri ,ortamı ve müşterilerin nezihliği ile huzur bulabileceğiniz bir yer.Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Adres:
Neli Pide Gurme Bağdat Cad. No:199/B Çiftehavuzlar / İstanbul Tel : 0216 356 52 52
facebook.com/nelipidetr
twitter.com/ nelipidetr
www.nelipide.com

Not: Neli pide yersiniz bilemeyiz ama bir gün kesinlikle Nelipide’de pide yemelisiniz J


Ayrıntılı Bilgi ve İletişim İçin;

Gülnur Bayrak
Marka Yönetmeni 

Adres: Lamartin Caddesi 9/3 Beyoğlu
Tel: 0212 465 14 40
Skype: gulnur.brandworks
Gsm: 0534 030 27 77
http://www.brandworks.com.tr

2 yorum:

  1. güzel bir etkinlikti ve seninle karşılaştığıma sevindim cnm sevgiler :)

    YanıtlaSil
  2. Canım Arzucum ben de çok mutlu oldum,tekrar görüşmek üzere öpüyorum

    YanıtlaSil